امروز :چهارشنبه 26 خرداد 1400
اخبار ستاد

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نمایش: 1380 مرتبه
کمک ۱۸۰ میلیون تومانی خیرین شهرضایی به جشن گلریزان

  • کمک ۱۸۰ میلیون تومانی خیرین شهرضایی به جشن گلریزان

مراسم جشن گلریزان زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان شهرضا برگزار شد .

در این مراسم که مهتری معاون سلامت و اصلاح و تربیت،فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان حضور داشتند خیرین و نیکوکاران مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان به صورت نقدی و تعهدی به زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد کمک کردند.

در این مراسم فرماندار شهرستان شهرضا گفت: فرهنگ کمک به زندانیان غیر عمد در جامعه باید نهادینه شودو امیدواریم با برگزاری جشن های گلریزان و کمک خیران این افراد زندانی غیر عمد، آزادی خود را بدست آورند.

وی تصریح کرد: دستگیری از نیازمندان و کمک به افراد آبرومند گرفتار از جمله فرهنگ های دیرینه کشور ما است که در طول تاریخ کشور مورد توجه مردم بوده است.

فرماندار شهرستان شهرضا گفت: یکی از اهدافی که بدنبال تحقق آن علاوه بر جمع آوری کمک های مردم نوعدوست در جشن های گلریزان هستیم آگاه سازی مردم به برخی جرائم است که زندانیان غیرعمد را گرفتار کرده است.

رفیعی نژاد گفت:  در سال گذشته از محل کمک های وصولی مردم نوعدوست شهرستان،  50 نفر از زندانیان جرایم مالی و غیرعمد از زندان شهرستان آزاد شدند.

وی تصریح کرد: که با همراهی مردم و خیران در ماه مبارک رمضان، زندانیان غیر عمد بیشتری در شهرستان از زندان آزاد شوند.

فرماندار  شهرضا با بیان این که قربانی واقعی، خانواده زندانیان هستند، تصریح کرد: بدون شک اعتبارات کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کفاف رسیدگی نخواهد کرد پس باید حمایت از خانواده زندانیان به عنوان عضوی از جامعه فرهنگ سازی شود.

رئیس زندان شهرضا نیز گفت:در سال گذشته ۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد زندان این شهرستان با کمک خیران آزاد شدند، و در حال حاضر ۷۵ نفر از زندانیان زندان شهرضا به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد محبوس هستند.

وی ادامه داد: مبالغ جمع‌آوری شده از طریق ستاد دیه استان به صورت کمک‌ها یا تسهیلات بلاعوض به زندانیان جرایم غیرعمد پرداخت می‌شود.